Ķīnas koksnes un koksnes produktu tirgus loma UNECE reģiona valstu ekonomikās

Koksnes Komiteja ir galvenā institūcija Apvienoto Nāciju Eiropas ekonomikas komisijā, kas rīko sadarbības forumus un konsultācijas starp dalībvalstīm par mežsaimniecības, meža industrijas un meža produktu jautājumiem. Visas Eiropas valstis; NVS, ASV, Kanāda un Izraēla ir EEK dalībvalstis.

Jaunākajā Ženēvas ziņojumā (2009) uzsvērta Ķīnas koksnes tirgus nozīmība UNECE dalībvalstīm, kā arī analizēta nozares attīstība pēdējā desmitgadē Ķīnā.

Skaidrs, ka pēdējo gadu laikā šis sektors Ķīnā ir būtiski attīstījies un šobrīd valsts ir trešais lielākais koksnes produktu patērētājs un ražotājs pasaulē pēc Eiropas un Ziemeļamerikas.

Ievesta koksnes Ķīnā tiek galvenokārt no UNECE reģiona valstīm; arī gatavās produkcijas noieta tirgi galvenokārt ir šā reģiona valstis, kas palielina savstarpējās kokmateriālu tirdzniecības plūsmas nozīmību. Turklāt UNECE dalībvalstis ir lielākie koksnes produktu patērētāji.

Ķīna šobrīd pasaulē ir lielākais apaļkoksnes importētājs (tropu koksne un apaļkoksne no Krievijas). Šobrīd gan tendence mainās un sāk palielināties apaļkoksnes imports arī no Ziemeļamerikas un Eiropas valstīm, jo Krievija sākusi palielināt muitas nodevu izvedamajai apaļkoksnei. Kas nozīmē, ka Ķīna paralēli turpinās palielināt apaļkoksnes importu no citām valstīm (galvenokārt Jaunzēlandes, Kanādas un ASV).

2008.gadā Ķīnā tika saražota koksne un koksnes produkti 206,1 miljardu USD vērtībā (+14,5%), kas veido 4,8% no valsts IKP. Un ilgtermiņa perspektīvā prognozēts, ka meža nozares devums turpinās būtiski palielināties.

2009.gadā gan pasaules ekonomikas krīzes rezultātā koksnes tirgus ievērojami cieta arī Ķīnā, tomēr nākotnes prognozes visumā ir pozitīvas.

Pērn pirmā pusgada laikā koksnes un papīra izstrādājumu eksports no Ķīnas samazinājās par 11,7%; apaļkoksnes imports – par 18%, tostarp piegādes no Krievijas saruka par 27,6%.

 

Informatīvais ziņojums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *