Apgrūtinātās pārvietošanās dēļ staltbrieži un stirnas uzturas autoceļu tuvumā

Šī ziema ir sevišķi barga un rada grūtības ne tikai cilvēkiem, bet arī meža iemītniekiem. Biezā sniega sega apgrūtina dzīvnieku pārvietošanos, līdz ar to tie kļūst par vieglu medījumu brīvsolī palaistiem suņiem. Tāpat dziļā sniega dēļ meža dzīvnieku uzvedībā novērojamas dažādas izmaiņas, jo kļuvis daudz grūtāk sagādāt sev barību.

Pēdējā laikā novērotas situācijas, kad uz autoceļiem vai tiešā to tuvumā biežāk nekā parasti uzturas meža dzīvnieki, visbiežāk staltbrieži un stirnas. Šādas dzīvnieku rīcības galvenais iemesls, visticamāk, ir apgrūtinātā pārvietošanās pa biezo sniega segu. Tāpēc Dabas aizsardzības pārvalde aicina autobraucējus būt saudzīgiem pret meža dzīvniekiem un piesardzīgiem.

Šoziem ilgstošā dziļā sniega dēļ prognozēta liela stirnu mirstība. Tāpat novērots, ka jau sākusies pastiprināta nakts plēsīgo putnu – pūču mirstība, jo cauri dziļajai sniega segai pūces nespēj noķert barības objektus – sīkos peļveidīgos grauzējus, tādēļ tās koncentrējas pie ceļiem un nereti naktīs starmešu gaismā apžilbst un tiek notriektas. Bīstamākais pūcēm vēl priekšā – pavasara pusē parādoties sērsnai, barību noķert būs praktiski neiespējami.

 

Lasīt vairāk: www.vidm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *