Eiro kurss pret ASV dolāru varētu turpināt pazemināties vēl vairāk

Kopš gada sākuma eiro cena ASV dolāros sarukusi jau gandrīz par 5 %, turklāt izskatās, ka Grieķijas un fiskālas problēmas var turpināt īsākā termiņā radīt grūtības Eiropas kopējai valūtai. Turklāt asākas kļuvušas diskusijas un bažas par citu eiro zonas valstu (Portugāle, Spānija, Īrija un Itālija) budžeta deficītu un parādu līmeņiem.

Ažiotāža ap Grieķiju atkal atdzīvinājusi runas par eiro zonas dalībvalstu ekonomiku nesabalansētību un iespējamo savienības izjukšanu tuvāko gadu laikā, kas, bez šaubām, negatīvi ietekmē arī eiro cenu.

Kaut arī īpaša uzmanība šobrīd pievērsta tikai dažām Eiropas valstīm, tomēr skaidrs, ka problēmas šajā reģionā lavīnveidīgi izraisa paniku arī citās eiro zonas valstīs, uzsver Latvijas Krājbankas Investīciju pārvaldes galvenā analītiķe Olga Ertuganova.

„Kopumā tuvākie mēneši, domājams, nebūs labvēlīgi eiro: eiro kurss pret ASV dolāru turpinās virzīties uz 1.35 EUR/USD un, ja nenostiprināsies šajos līmeņos, arī zemāk,” uzskata

eksperte.

Ilgākā perspektīvā akcents no eiro zonas varētu atkal atgriezties ASV, ko raksturo augsts bezdarbs, vājš nekustamo īpašumu tirgus un neatrisinātas problēmas banku sektorā.

 

Avots: laikraksts „Dienas bizness” (Nr.24)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *