Krievijas mežrūpniecības nozarē situācija 2010.gadā sāks uzlaboties

Vadošie pasaules konsultanti un mežrūpniecības speciālisti apgalvo, ka vispirms Krievijā atgūsies kokapstrādes sektors, tomēr pastāv risks, ka sarežģītā situācija mežizstrādes sektorā varētu radīt ierobežotu koksnes resursu pieejamību un cenu kāpumu, kas rezultātā nopietni kavētu kokapstrādes sektora atjaunošanos.

Šogad mežizstrādes apjomi Austrumeiropā visticamāk atkal samazināsies, jo: Krievijā kokapstrādes uzņēmumi ražo zemas pievienotās vērtības produkciju; un palielinās mežizstrādes izmaksas, īpaši koksnes transportizdevumi.

Pausts viedoklis, ka efektīvākai darbībai nozares pārstāvjiem būtu jāpārskata kopējā tirgus situācija un jāizvērtē izdevīgākie koksnes piegādes varianti. Viens no galvenajiem veiksmes faktoriem būs Ķīnas un citu Āzijas valstu tirgu apgūšana. Otrkārt, būtu nepieciešams paaugstināt ražošanas efektivitāti un izvērtēt jaunu produktu ražošanu, kam būtu augstāka pievienotā vērtība vai vērst uzmanību salīdzinoši jaunām nišām – bioenerģētikai un biodegvielu ražošanai.

Īstenojot visas iepriekšminētās biznesa attīstības iespējas, Krievija tuvākajā laikā varētu kļūt par vienu no galvenajiem meža nozares attīstības reģioniem.

 

Avots: Lesprom Network

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *