Saeimas komisija vienojās novērst iespēju dažādi piemērot nodokļus meža nozarē

“Meža nozarē apjukumu rada Valsts ieņēmumu dienesta praktizētā atšķirīgā pieeja iedzīvotāju ienākumu nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa iekasēšanā. Atšķirīgas interpretācijas rezultātā par mežu ciršanu īpašniekiem tiek piemērotas dažādas nodokļu likmes. Lai viestu skaidrību nodokļu jautājumos, kopā ar Budžeta komisijas kolēģiem drīzumā iztaujāsim iestāžu atbildīgās amatpersonas,” norādīja komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Lai risinātu problēmas, kas kavē meža resursu racionālu izmantošanu, deputāti aicināja VAS “Latvijas Valsts meži” amatpersonas kopīgi ar Zemkopības ministriju meklēt veidus, kā nodrošināt meža ceļu būvniecību un pienācīgu uzturēšanu.

ZM pārstāvis informēja, ka šobrīd kopīgi ar zinātniekiem tiek izstrādāta jauna metodika ciršanas apjomu aprēķināšanai. Darbi rit lēnāk nekā cerēts, bet skaidrība varētu būt martā.

Lai sagatavotu kvalitatīvāku likumprojektu, komisija arī nolēma izskatīt iespējamos grozījumus Meža likumā vēl pirms to izskatīšanas Ministru kabinetā.

 

Lasīt vairāk: www.lv.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *