Pieprasījums pēc Latvijā ražotajiem būvmateriāliem palielinās

Kā informējis būvmateriālu vairumtirgotājas SIA “EBS” valdes priekšsēdētājs Dzidris Augustinovičs, pēdējā laikā arvien biežāk Latvijas būvuzņēmumi, īstenojot dažādus projektus, pārņem praksi no Igaunijas un Somijas kolēģiem, izvēloties sadarboties ar vietējā kapitāla uzņēmumiem.

“Pašlaik Latvijā aktīvi tiek veicināta iedzīvotāju lojalitāte vietējiem produktiem un pēdējā laikā tas novērojams arī būvniecības nozarē. Tādējādi tiek nodrošināta finanšu apgrozība vietējā tirgū, nevis to aizplūšana uz ārvalstīm,” skaidro būvmateriālu tirgotājs.

Būvmateriālu vairumtirdzniecības uzņēmumā novērots, ka, izvēloties būvmateriālus, pasūtītāji arvien lielāku uzmanību pievērš tam, kur materiāls ražots, un, cik vien iespējams, priekšroku dod Latvijā ražotiem būvmateriāliem, lai gan izšķirošais faktors joprojām tomēr ir cena.

Pašlaik liels pieprasījumus esot pēc telpu iekšējās apdares materiāliem, kas liecina, ka iedzīvotāji vairāk sākuši renovēt esošos mājokļus nevis būvēt jaunus.

To daļēji apliecina arī Centrālās statistikas pārvaldes dati – Latvijā 2009.gadā izsniegtas 1311 atļaujas jaunu viena dzīvokļa māju būvniecības sākšanai, kas ir par 46,8% mazāk nekā 2008.gadā. Par 39,6% sarucis būvatļauju skaits divu vai vairāku dzīvokļu māju būvniecības sākšanai.

 

Avots: Latvijas Avīze” (Nr.30/2010)

Centrālās statistikas pārvaldes dati

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *