Vācijas mēbeļu ražotāji plāno kāpināt ienākumus, palielinot eksporta apjomus

Vācijas mēbeļu ražotāji šogad plāno gūt salīdzinoši stabilus ienākumus, jo tiek gaidīts, ka eksporta atjaunošanās segs iespējamo patēriņa kritumu vietējā tirgū. Daži mēbeļu ražotāji informējuši, ka eksports palielinājies jau decembrī – janvāra pirmajās nedēļās.

Daudzi atzina, ka 2010.gads vietējā tirgū sācies cerīgi, tomēr janvāra beigās tika ziņots par pasūtījumu apjomu samazināšanos. Un, lai arī tirgus atjaunošanās iezīmes parādījušās tādās valstīs kā Lielbritānija, Beļģija, Francija un Zviedrija, kā atzinuši nozares eksperti, mēbeļu tirgus varētu atjaunoties tikai II pusgadā.

Vairums ražotāju tic, ka lielākais pasūtījumu apjoma un ienākumu kritums jau ir garām, tomēr sagaidāms, ka šogad lielākās problēmas radīs ražošanas izmaksu straujš kāpums.

Pērn lielākā daļa uzņēmumu noslēdza finanšu gadu ar daudzmaz pozitīviem rezultātiem, galvenokārt, pateicoties apjomīgai materiālu un transporta izmaksu samazināšanai, tomēr izskatās, ka šogad izmaksas paaugstināsies atkal. To segšanai, plātņu ražošanas sektoru pārstāvošie uzņēmumi jau sākuši paaugstināt produktu cenas.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *