Lielbritānijas tirgū janvāra II pusē nedaudz paaugstinājies pieprasījums pēc zāģmateriāliem

Zemās būvniecības aktivitātes dēļ samazinājusies arī zāģmateriālu tirdzniecības aktivitāte Lielbritānijas tirgū. Zāģmateriālu piegādes 2009.gada nogalē un šā gada janvāra sākumā kavēja arī laikapstākļi. Tomēr jau janvāra II pusē zāģmateriālu imports nedaudz palielinājies; arī pieprasījums tirgū nedaudz palielinājies. Sezonālā faktora ietekmē noteikti kāps pieprasījums pēc dārza mēbelēm, grīdu dēļiem un konstrukciju zāģmateriāliem.

Mazi zāģmateriālu piegādes apjomi šobrīd Lielbritānijas tirgū ir no Zviedrijas; ierobežotā pieejamās apaļkoksnes apjoma dēļ ierobežots zāģmateriālu  piedāvājums ir arī no Baltijas valstīm.

Skandināvijas priedes zāģmateriālu cena kopš 2009.gada pēdējā ceturkšņa paaugstinājusies par 5 – 10 GBP/m3 (6 – 11 EUR/m3) līdz 270 – 276 EUR/m3. Savukārt jau II ceturksnī, līdz ar apaļkoku tālāku cenu kāpumu, plānots paaugstināt zāģmateriālu piegādes cenas vēl mazliet, lai arī vienoties ar klientiem par augstākām cenām jau tagad nav viegli un nerealizētie apjomi uzkrājas Lielbritānijas ostās.

Krievijas zāģmateriālu piegādātāji š g. I ceturksnī paaugstināja cenu par aptuveni 14 EUR/m3, tādējādi Lielbritānijas ostās Krievijas zāģmateriāli šobrīd tiek realizēti par 213 EUR/m3.

Zviedrijas konstrukciju zāģmateriālu cena šobrīd ir 195 EUR/m3, savukārt II ceturksnī piegādātāji plāno paaugstināt egles zāģmateriālu cenas par aptuveni 12 – 23 EUR/m3.

Savukārt Vācijas konstrukciju zāģmateriālu ražotāji cenas janvāra vidū pazemināja. Un, lai iegūtu papildus pasūtījumus, piegādes cenas februārī tika pazeminātas vēl vairāk – šobrīd svaigi gatavotu konstrukciju zāģmateriālu (garumā 6m) cena ir 182 – 184 EUR/m3. Tomēr Lielbritānijā ražoto sortimentu cena tāpat ir par aptuveni 17 – 23 EUR/m3 zemāka.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *