Vairums lielo mežizstrādātāju pērn spējuši kāpināt savus apjomus

Lielākā mežizstrādātāja statusu, tāpat kā pēdējos piecus gadus, arī pērn saglabāja SIA „Latsin”, izstrādājot 812 000 m3 koksnes, kas ir par 145 tūkst.m3 vairāk kā 2008.gadā (667 tūkst.m3). Otrs lielākais mežizstrādātājs pēc apjomiem pērn bija SIA „Metsaliitto Latvia”, izstrādājot 520 000 m3 koksnes (-19%); trešais lielākais mežizstrādātājs – SIA „RTK Pluss”, izstrādājot 480 000 m3 koksnes (-4%).

Par 70% mežizstrādes apjomus pērn palielinājis SIA „Beaverss”, izstrādājot 210 000 m3 koksnes, tomēr, kā skaidrojis uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Armands Putniņš, ienākumi kāpuši vien par aptuveni 20 %, jo bija sarukušas šo pakalpojumu cenas.

„Šobrīd visi ir optimisma pilni, jo valsts mežu apsaimniekotājs šogad paredzējis lielākus mežizstrādes apjomus, turklāt palielinājies arī privāto mežu īpašnieku pieprasījums pēc mežizstrādes,” skaidro SIA „Rairu” direktors Juris Rudītis, tāpēc uzņēmums gan plāno šogad palielināt mežizstrādes apjomus, tomēr tālākā nākotnē darbību plānot traucē neziņa par mežizstrādes apjomiem 2011. – 2015.gadā.

Savukārt, a/s „Talsu MR” mežizstrādi pērn pārtrauca, šobrīd koncentrējoties tikai uz kokapstrādi – virpoto un mizoto mietu ražošanu.

Jāpiebilst, ka šis nav vienīgais uzņēmums, kurš pērn mežizstrādes biznesu pārtraucis. Ir vairāki mežizstrādātāji, kuri, nespējot maksāt līzingu par iegādāto tehniku, vispār pārtraukuši šo nodarbi, bet daži,  neredzot perspektīvas Latvijā, sākuši ar to nodarboties citās valstīs, piemēram, Krievijā.

 

Lasīt vairāk: „Dienas bizness” (Nr.26)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *