Par Skandināvijas būvniecības tirgus apguves iespējām

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra š.g. janvāra beigās organizēja diskusiju par iespējām Latvijas būvniekiem ieiet Skandināvijas tirgū, orientējoties tieši uz praktisko pieredzi.

Diskusijā tika aicināti piedalīties būvniecības nozares eksporta praktiķus no uzņēmumiem, kuri jau labu laiku strādā kādā no Skandināvijas valstīm vai arī veikuši būvniecības un būvmateriālu tirgus izpēti un ir „soļa” attālumā, lai uzsāktu savu darbību šajā reģionā.

Lai veiksmīgi darbotos Skandināvijas valstu būvniecības tirgos, esot svarīgi jau sākuma etapā precīzi definēt gala produktu un vienoties par kopsaucēju. Tikpat svarīgi ir izpildes termiņi, garantijas un darījumu detaļas; nepieciešams ne tikai CE marķējums, bet arī specifiski konkrētās valsts sertifikāti.

Skandināvijas valstīs šobrīd aktuāla tēma ir ēku energoefektivitāte un būvniecības materiālu ilgmūžīgums, tāpēc jārēķinās, ka būvniecības process būs jāpieskaņo dažādām specifiskām prasībām.

Kā skaidrojis uzņēmuma ” UPB” Eksporta departamenta direktors Uģis Grīnbergs, 18 gadu pieredze liecina, ka Zviedrijas tirgus ir atvērts, ja vien izpilda visas prasības.

 

Lasīt vairāk: www.building.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *