Uz malkas sortimentu pretendē arī šķeldotāji, tāpēc cenas turpinās kāpt

Pirms gada trīsmetrīgie malkas kluči maksāja 11 – 11.50 Ls/m3, bet šobrīd – jau 13 – 15 Ls/m3. Arī skaldītā malka kļuvusi par 3 – 5 Ls/m3 dārgāka un lapu koks, arī alksnis šoziem maksā ap 18 Ls/m3, bet bērzs – 23 Ls/m3. Tiesa, malkas tirgotāju šobrīd ir ļoti daudz un konkurence to starpā arī sīva, tāpēc iespējama tirgošanās par zemāku cenu.

Tomēr malkas pārdevēji, kas ar šo biznesu nodarbojas nopietni, vairāk nopelna no apgrozījuma, nevis cenu kāpuma.

Valērijs Drozdovs, meža īpašnieku apvienības “Krāslava” vadītājs skaidrojis, ka  „malkas cenu ietekmē arī tas, ka zāģbaļķu cena privātajos mežos no 26 – 27 Ls/m3 pagājušajā rudenī šoziem uzkāpusi līdz 34 – 36 Ls/m3. Valsts mežos, kur pārdod lielus apjomus, kubikmetrs maksā vēl vairāk. Tas nozīmē, ka cenas malkai nekritīsies, bet drīzāk celsies, jo uz šo sortimentu pretendē arī šķeldotāji, kas par šķeldošanai domātiem kokiem maksā malkas cenu. Šķelda apkurē tiek izmantota aizvien vairāk, tāpēc uz malkas sortimentu mežā konkurence pieaug”.

Kokskaidu granulas šoziem maksā no 95 līdz 105 Ls/t un, tā kā pieprasījums pēc šāda veida kurināmā visā Eiropā palielinās, visticamāk, arī granulu cenas paaugstināsies.

 

Lasīt vairāk: www.mod.la.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *