Vācijā turpinās visa veida kokzāģēšanas atlieku cenu kāpums

Par piegādēm šā gada I ceturksnī pircēji akceptējuši arī cenu paaugstināšanu par 1 – 2 EUR/m3, atkarībā no reģiona un produkcijas veida. Kopumā pēdējo 8 – 9 mēnešu laikā visa veida kokzāģēšanas atlieku cenas paaugstinājušās par aptuveni 30%. Cenu kāpums skaidrojams ar vispārējo ekonomikas krīzi pasaulē 2009.gadā, kad arī Centrāleiropas kokzāģētavās, pieprasījumam pēc galaprodukcijas strauji krītoties, nācās samazināt ražošanas apjomus un atsevišķos gadījumos arī slēgt ražotnes.

Gadu mijā Centrāleiropas kokzāģētavās īslaicīgā darbības pārtraukšana ieilga un atsākšanu daudziem kavēja sliktie laika apstākļi, tāpēc piedāvātais kopējais koksnes atlieku apjoms janvārī bija ārkārtīgi zems, ņemot vērā, ka pieprasījums no celulozes un kokskaidu plātņu ražotājiem palika nemainīgi augsts.

Daži kokskaidu plātņu ražotāji, izejvielu deficītam turpinoties, izšķīrušies samazināt ražošanas apjomus un atsevišķos gadījumos – uz laiku pārtraukt ražošanu.

Tirgus spēlētāji prognozē, ka arvien vairāk kokrūpniecības atlieku pārstrādātāji turpmāko nedēļu laikā būs spiesti samazināt ražošanas apjomus tieši šā iemesla dēļ. Situācijas uzlabošanās pazīmes šobrīd nav jūtamas, un, ja koksnes granulu ražotāji tuvākajā laikā atsāks ražošanu ar lielākām jaudām, konkurence par izejvielām saasināsies vēl vairāk.

Janvārī Vācijā vidējā zāģskaidu cena bija 10.50 – 12.50 EUR/m3; atsevišķos gadījumos tā sasniedza 13 EUR/m3. Savukārt, janvāra beigās ievērojami pieprasījums palielinājās Vācijas austrumu reģionos, tāpēc tur zāģskaidu cena paaugstinājās līdz 12.50 – 13.50 EUR/m3.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *