Zemais pieprasījums pēc līmētajām koka sijām Centrāleiropā radījis cenu spriedzi

Šā gada sākumā galvenajos Centrāleiropas un Dienvideiropas  tirgos pieprasījums pēc līmētajām koka sijām, sezonālā faktora dēļ bijis gauss. Vairums ražotāju uz pieprasījuma samazināšanos reaģēja jau 2009.g. novembrī un savlaicīgi samazināja ražošanas apjomus. Daudzi uzņēmumi gada nogalē pārtrauca ražošanu un atsāka darbību tikai no š.g. 11.janvāra.

Pretēji 2009.gada sākumam, šogad vairums ražotāju gadu uzsāka ar salīdzinoši zemiem gatavās produkcijas krājumiem noliktavās, tāpēc zemais pieprasījums tirgū tiek uztverta kā iespēja palielināt noliktavu krājumus un sagatavoties būvniecības sezonas sākumam.

Kopumā līmēto koka siju ražotāji prognozē, ka šogad pasūtījumu apjoms Vācijas tirgū samazināsies, savukārt, uz Itāliju līmēto koka siju pārdošanas apjomi varētu būt lielāki kā pērn.

Pieprasījumam samazinoties sezonālā faktora dēļ, Vācijas un Itālijas tirgos līmēto koka siju cenas kopš decembra vidus pazeminājās par aptuveni 10 – 15 EUR/m3. Tomēr, tālāka cenu pazemināšana nav iespējama, jo izejmateriālu (lameles) cenas nepārtraukti turpina paaugstināties, bet gatavās produkcijas apjomi noliktavās samazinājušies.

Vācijas tirgū šobrīd augstākas kvalitātes siju, ar standarta šķērsgriezumu 6 cm, cena ir aptuveni 360 – 370 EUR/m3; ar šķērsgriezumu 10 cm, siju cena ir 355 – 365 EUR/m3. Zemākas kvalitātes līmēto siju piedāvājums Vācijas tirgū ir mazākā apjomā; vidējā piedāvātā cena ir 340 – 345 EUR/m3, savukārt, Itālijas dienvidos – aptuveni 345 – 350 EUR/m3.

Mazapjoma pasūtījumu  (līdz trīs kubikmetriem) cena ir aptuveni 380 – 390 EUR/m3.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *