Enerģiju taupoša būvniecība Latvijā

Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar biedrību Passive House Latvija 2010. gada janvārī ir uzsākusi darbu pie projekta „Enerģiju taupoša būvniecība Latvijā”.

Projekta ietvaros abas biedrības sadarbojas kopīgam mērķim: Latvijā pastāvošo arhitektūras projektēšanas un būvniecības praksi pārveidot par enerģiju taupošu.

Projekta tiešie mērķi ir izstrādāt rīcības plānu enerģiju taupošas projektēšanas un būvniecības ieviešanai Latvijā; sagatavot apmācību programmu par enerģiju taupošu būvju projektēšanu un nodrošināt tās pieejamību nozares profesionāļiem; veidot sabiedrības izpratni par enerģiju taupošu ēku un mājokli.

Projekta vispārējais mērķis ir Latvijā pastāvošo arhitektūras projektēšanas un būvniecības praksi pārveidot par enerģiju taupošu, saskaņā ar ES jauno direktīvu par ēku enerģijas patēriņu; Eiropas Parlamenta lēmumu par „nulles enerģiju”, sākot no 2019.gada; Eiropas Arhitektu padomes rekomendācijām un Eiropas Komisijas Enerģijas Efektivitātes Attīstības plānu.

Projekta ietvaros tiks izstrādāti ieteikumi Rīcības plānam taupošas projektēšanas un būvniecības ieviešanai Latvijā 2010.-2020.gadam.

Projekts plānots 12 mēnešu garumā – līdz 2010. gada beigām.

 

Lasīt vairāk:www.passivehouse.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *