Krievijā jau šogad plānots pabeigt pasaulē lielākās granulu ražotnes būvniecību

Celulozes un iepakojuma papīra ražotājs „Vyborgskaya Cellulose” Krievijā, netālu no Somijas robežas būvē granulu rūpnīcu, kuras plānotā ražošanas jauda ir 900 000 tonnas koksnes granulu gadā. Būvdarbus plānots pabeigt jau 2010.gada III ceturksnī.

Ieguldīto investīciju apjoms netiek izpausts, tomēr zināms, ka no Austrijas kompānijas iegādātās koksnes šķirošanas un granulu ražošanas iekārtas ir aptuveni 40 miljonu eiro vērtībā. Ražošanā patērētās koksnes apjoms būs aptuveni 2,2 – 2,3 miljoni kubikmetru gadā, ko plānots iepirkt arī no Baltkrievijas.

Gatavo produkciju plānots eksportēt elektroenerģijas un siltumenerģijas ražotājiem Eiropā. Šim nolūkam „Vyborgskaya Cellulose” un Zviedrijas kokmateriālu tirdzniecības kompānija „Ekman & Co” (Gēteborgā) parakstīja vienošanos par koksnes granulu tirdzniecību.

„Vyborgskaya Cellulose” pērn saražoja 95 000 tonnu iepakojuma papīra, kas ir tikpat, cik 2008.gadā. Savukārt, „Ekman & Co”, kas nodarbojas ar papīra, celulozes un pārstrādes produktu tirdzniecību, apgrozījums 2008.gadā bija 1,7 miljardi ASV dolāru (1,26 miljrd.EUR).

Nesen arī Vācijas kompānija „RWE Innogy Cogen” nāca klajā ar paziņojumu uzbūvēt pasaulē modernāko granulu ražotni Džordžijā (ASV), kurā ieguldīto investīciju kopējais apjoms ir aptuveni 120 miljoni EUR. Plānotā ražošanas jauda jaunajā rūpnīcā ir 750 000 tonnu koksnes granulu gadā. Ražošanu plānots uzsākt 2011.gadā.

 

Avots:www.newenergyworldnetwork.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *