OSB plātņu tirgū Centrāleiropā augsts pieprasījums arī 2010.gada sākumā

Aizvadītā gada oktobrī – novembrī tirgus spēlētāji prognozēja tirgus līdzsvara atjaunošanos, tiklīdz tirgotāji papildinās krājumus noliktavās un pieprasījums no gala patērētājiem gadu mijā mazināsies sezonālā faktora dēļ. Tomēr prognozes nav īstenojušās – pasūtījumu apjomi nav mazinājušies. Tāpēc OSB plātņu ražotāji Centrāleiropā nepārtrauca darbību arī decembra beigās un ar pilnām jaudām nostrādāja arī janvāra mēnesi.

Tomēr pieprasījums ir lielāks kā piedāvājums, tāpēc cenas turpina paaugstināties. Un tirgus spēlētāji prognozē, ka šāda tendence turpināsies vēl dažus turpmākos mēnešus. Ražotāji apstiprinājuši, ka augsts pieprasījums esot arī par piegādēm jūnijā. Šobrīd aktīvi papildina krājumus noliktavās tirgotāji, tādējādi laikus sagatavojoties būvniecības sezonas sākumam.

Turklāt aprīlī un maijā divās Vācijas OSB plātņu rūpnīcās paredzēta īslaicīga darbības pārtraukšana revīzijas dēļ un turpmāko mēnešu laikā gaidāms piedāvājuma apjoma samazinājums.

Vairums pārtraukuši ražot produkciju pēc pasūtījuma – speciālu dimensiju produktus, un šobrīd galvenokārt koncentrējušies standarta izmēru plātņu ražošanai, tādējādi saglabājot maksimālās ražošanas jaudas. Aizvien vairāk pircējiem pieņemami kļūst arī zemākas kvalitātes produkti, kas ražoti no vētrā gāztajiem kokiem Francijas dienvidrietumos.

OSB plātņu ražotāji janvāra laikā gatavās produkcijas cenas paaugstināja kopumā par 15 – 20 EUR/m3. Tādējādi standarta 15 – 18 mm OSB/3 plātņu vidējā cena janvārī bija 225 – 235 EUR/m3. Savukārt, atsevišķi prasīto piemaksu (15 EUR/m3 apmērā) rezultātā, vidējā plātņu cena sasniedza arī 240 – 250 EUR/m3.

Kā informējuši ražotāji, cenu kāpums visticamāk turpināsies līdz pat jūnijam. Jau februāra sākumā OSB plātņu piegādes cena tika paaugstināta vēl par 10 – 15 EUR/m3; nākamā kārtējā cenu paaugstināšana par 10 – 15 EUR/m3 plānota aprīļa sākumā.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *