Turpina paaugstināties Indonēzijā ražoto saplākšņu cenas

Līdz šā gada februārim Indonēzijā ražoto laminēto saplākšņu cenas kopš 2009.gada decembra paaugstinājusies par 10 – 20 USD/m3. Tādējādi šobrīd Ziemeļjūras ostās no Indonēzijas importēto 4 mm un 8 mm biezu laminēto saplākšņu cena ir attiecīgi 920 – 930 USD/m3 un 720 – 740 USD/m3. Atsevišķos gadījumos piedāvātā cena pat sasniedza 760 USD/m3.

21 mm biezo sortimentu cena šobrīd ir 570 – 590 USD/m3 (2009.g.dec.: 580 USD/m3). Arī standarta (parasto) saplākšņu cena kāpusi.

Tirgus spēlētāji informē, ka šobrīd Eiropā pieprasījums pēc Indonēzijā ražotajiem saplākšņiem  ir zems, tomēr stabils. Būtiskāk samazinājies pieprasījums pēc 21 mm biezā laminētā saplākšņa. Tiklīdz Vācijā šā sortimenta pircēji pārtrauca pasūtījumus, arī pircēji no Beniluksa valstīm sākuši meklēt šā materiāla alternatīvas un pieprasījums ievērojami samazinājās Nīderlandē un Beļģijā.

Konkrēti ar piegādēm problēmas nav bijušas un piedāvājums bijis pietiekams, tomēr tiek ņemta vērā situācija Indonēzijas apaļkoksnes tirgū – koksnes deficīts turpinās, tāpēc saplākšņu ražotāji nākamo nedēļu laikā plāno samazināt ražošanas apjomus.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *