Medību saimniecības attīstības fondam piešķirts atbalsts 140 681 LVL apmērā

Šā gada 24.februārī notika Medību saimniecības attīstības fonda padomes sēde, ko vadīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Sēdes laikā tika izskatīti atbalstam iesniegtie projekti par medību saimniecības attīstību. Rezultātā, no Zemkopības ministrijas (ZM) budžeta 2010. gadā Medību saimniecības attīstības fondam piešķirti finanšu līdzekļi 140 681 LVL apmērā, kas paredzēti nozares attīstības projektu atbalstam.

Sēdes laikā dalībnieki, izvērtējot iesniegtos projektus, nolēma atbalstīt vairākus zinātniskās izpētes projektus, tostarp ligzdojošo un nomedīto ūdensputnu, lielo plēsēju, kā arī pārnadžu zinātnisko izpēti. Lai ilgtermiņā nodrošinātu ilgtspējīgu medību resursu izmantošanu, ZM zinātniskos pētījumus ir noteikusi kā vienu no prioritātēm Medību saimniecības attīstības fonda līdzekļu izmantošanas vadlīnijās.

Tāpat, lai uzlabotu situāciju attiecībā uz medību prasību ievērošanu un samazinātos pārkāpumu skaits medību jomā, šogad paredzēts atbalstīt vairākus mednieku izglītošanas projektus, piemēram, Latvijas Mednieku asociācijas projektu, kura ietvaros tiks organizēti vairāki semināri un izglītojoši pasākumi par dažādām medniekus interesējošām tēmām.

 

Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *