Vācijas tirgū turpina paaugstināties kokmateriālu nomaļu cenas

Kokmateriālu nomaļu cenas Vācijas tirgū februāra pirmajās nedēļās turpināja paaugstināties. Atsevišķi tirgotāji piegādes cenas paaugstināja  10 – 15 EUR/m3 (7-10 LVL/m3) robežās un marta mēnesī gaidāms kārtējais šā sortimenta cenu kāpums. Tomēr pieprasījums joprojām ir augstāks nekā pieejamais piedāvājuma apjoms.

Tirgus spēlētāji prognozē, ka pieprasījuma – piedāvājuma līdzsvara atjaunošanās šā produkta ražošanas segmentā būs lēna un nav gaidāma ātrāk par turpmākajām 4 – 6 nedēļām.

Sezonalitātes dēļ pieprasījums pēc konstrukciju zāģmateriāliem Vācijas tirgū joprojām ir neliels. Tomēr, ņemot vērā gatavās produkcijas mazos apjomus kokzāģētavu noliktavās, augstās zāģbaļķu cenas un samazinātos ražošanas apjomus, cenas joprojām ir salīdzinoši stabilas. Savukārt jau marta mēnesī konstrukciju zāģmateriālu ražotāji plāno ievērojami palielināt piegādes cenas, īpaši augstas pievienotās vērtības produktiem, piemēram, garumā saaudzēto zāģmateriālu un līmēto siju cenas plānots paaugstināt par 10 – 15 EUR/m3.

Līdz februāra vidum arī skujkoku zāģmateriālu ražošanas apjomi Vācijas uzņēmumos bija salīdzinoši zemi – vājā pieprasījuma un neadekvātā koksnes piedāvājuma dēļ.

 

Skatīt vairāk: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *