Kanādā biotehnoloģiju attīstībai tiek atvēlēti 292,5 miljoni ASV dolāru

Lai veicinātu biomasas ieguves, pārstrādes un piegādes sistēmas attīstību, Kanādas valdība šim meža nozares sektoram novirzījusi 292,5 miljonus ASV dolāru ( ̴ 152 milj. LVL).

Valdība apstiprinājusi lēmumu dienā, kad Kanādas Koksnes Produktu asociācija (The Forest Products Association of Canada -FPAC) nāca klajā ar paziņojumu, ka nepieciešams veikt būtiskas pārmaiņas, lai mežrūpniecība saglabātu dzīvotspēju.

Zāģmateriālu ražošanas, biodegvielu un bioproduktu ražošanas integrācija novērstu daudzu tūkstošu meža nozarē nodarbināto atlaišanu, kā arī sniegtu iespēju saražot aptuveni tikpat daudz enerģijas, cik deviņi kodolreaktori.  Integrētās rūpnīcas , kurās tiktu ražoti gan koksnes produkti, celuloze, papīrs,  bioenerģija un bioprodukti, nodrošinātu arī piecas reizes vairāk darbavietu nekā katras šādas produktu grupas ražotne.

Kanādas meža nozarē nodarbināti 270 000 valsts iedzīvotāji, tomēr ekonomikas lejupslīdes dēļ un globālā līmenī samazinoties pieprasījumam pēc zāģmateriāliem un papīra izstrādājumiem, nozarē strādājošo skaits pērn tika samazināts par aptuveni 50 000.

Mežrūpniecības devums valsts budžetā ik gadus ir vidēji 65 miljardi ASV dolāru (  ̴34 miljrd.LVL), bet iekšzemes kopproduktā (IKP) – aptuveni 2%.

Jaunais integrācijas modelis investoriem būs iemesls jaunam, optimistiskākam skatījumam uz Kanādas meža nozares perspektīvām.

 

Avots: www.fridayoffcuts.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *