Kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumos VDI konstatējusi 950 nepilnības

Valsts darba inspekcija (VDI) februārī visā valstī pārbaudīja kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumus ar mērķi izvērtēt faktiskos darba apstākļus, pievēršot uzmanību biežākajiem nelaimes gadījumu cēloņiem šajā nozarē, un padziļināti informēt darba devējus par būtiskākajām prasībām darba aizsardzības jomā.

Kopumā VDI visā valstī apsekoti 167 kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumi.

Pārbaudot uzņēmumus, VDI inspektoru konstatētie galvenie pārkāpumi: darbinieki netiek informēti par uzņēmumā veikto darba vides riska novērtējumu; iekārtām nav tehniskās apkopes dokumentācijas; netiek lietots marķējums un brīdinošas zīmes; kustīgās darba aprīkojuma daļas netiek aprīkotas ar aizsargiem vai citām drošības ierīcēm.

Kā labas prakses piemēri minami SIA „Vika Wood” Kurzemē, SIA „Attēls R”, SIA „Latekss”, SIA „TROJA”, AS „Inčukalns Timber” Rīgas reģionā, SIA „Galotne”, SIA „Amber Wood” un SIA „Flora” Zemgalē.

Lai pievērstu uzmanību aktualitātēm darba aizsardzības jomā kokapstrādes un mēbeļu ražošanas nozarē, VDI sadarbībā ar asociāciju „Latvijas koks” 5.martā organizēs informatīvu semināru nozares uzņēmumu pārstāvjiem.

 

Lasīt vairāk: www.vdi.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *