Līdz 2013.gadam prognozēts MDF plātņu ražošanas apjoma kāpums par 20%

Līdz ar pasaules ekonomikas situācijas uzlabošanos un pieprasījuma atjaunošanos māju būvniecības sektorā, no 2010. līdz 2013.gadam prognozēts ievērojams kokšķiedru plātņu (MDF – Medium-density fibreboard) tirgus kāpums.

Tirgus atjaunošanās ASV veicinās ekonomikas kāpumu arī citās valstīs, kas ir galvenie tirdzniecības partneri – atjaunojoties māju būvniecības sektoram arī Eiropā un Āzijā, pieprasījums palielināsies ne tikai pēc MDF plātnēm, bet arī pēc mēbelēm.

Aizvadītā gada tirgus apstākļi plātņu ražotājiem likuši pārdomāt biznesa stratēģiju, lai saglabātu tirgus pozīcijas un konkurētspēju, ražotāji bija spiesti uzlabot produkcijas kvalitāti, ieviest inovācijas un meklēt jaunus noieta tirgus. Kopumā tirdzniecības struktūra gan nav mainījusies – minētā produkcijas galvenokārt tiek eksportēta no Ziemeļamerikas un Eiropas uz Ķīnu un citām Āzijas valstīm. Tomēr turpmākajos gados MDF plātņu ražošanas industrija straujāk attīstīsies tieši Ķīnā, Indijā un  Dienvidamerikā.

Prognozēts, ka MDF plātņu patēriņš un ražošanas apjomi līdz 2013.gadam pasaules tirgū ik gadu palielināsies par aptuveni 5%. Tādējādi kopējais saražotais apjoms no 60,9 milj.m3 2009.gadā palielināsies līdz 76 milj.m3 2013.gadā. Līdz 2013.gadam Ziemeļāzijas valstīs MDF plātņu ražošanas apjoms sastādīs 45% no pasaulē saražotā apjoma (tostarp 41% – Ķīnā).

Tropu koksnes resursi Āzijas dienvidaustrumos, Brazīlijā un citos tropu mežu reģionos nākotnē būs ierobežotā apjomā. Arī citos pasaules reģionos vērojama meža resursu piedāvājuma samazināšanās – Kanādas mežos, klimata pārmaiņu ietekmē, turpina palielināties priedes koksnes kaitēkļu invāzija (Dendroctonus ponderosae), kā rezultātā pilnībā atmirst invadētā koksne.

Liels potenciāls koksnes eksportā ir Krievijai, tomēr, sakarā ar apaļkoku eksporta nodevas paaugstināšanu, piegādes uz Ķīnu būtiski samazinājušās jau šobrīd.

 

Lasīt vairāk: www.bis.com.au

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *