Koka-plastikāta kompozītmateriāli – inovatīvs produkts ar labām perspektīvām

Trešajā Vācijas Koka-plastikāta kompozītmateriālu kongresā, kas notika 2009.gada 2.-3.decembrī Ķelnē, Vācijā, piedalījās 300 kongresa delegāti un 30 eksponenti no 26 pasaules valstīm.

Galvenais kongresā paustais atzinums – pieprasījums pēc koka-plastikāta kompozītmateriāliem pasaulē pieaug un jaunajiem piedāvājumiem ir labas nākotnes perspektīvas.

Šobrīd pasaulē tiek saražoti vairāk kā 1,5 miljoni tonnu koka-plastikāta kompozītmateriālu. Tai skaitā lielākais apjoms – aptuveni 1 miljons tonnu – tiek saražots Ziemeļamerikā, 200 tūkst. tonnu – Ķīnā un 100 tūkst. tonnu – Japānā. Turklāt Ķīnā šā materiāla tirgus ar katru gadu pieaug par 30% un ražošanas apjomi līdz 2015.gadam katru gadu palielināsies par aptuveni 5 miljoniem tonnu.

Eiropā koka-plastikāta kompozītmateriālu ražošanas apjoms šobrīd palielinājies līdz 120 tūkst. tonnām gadā, kas tiek realizēts būvniecībā un mēbeļu ražošanas industrijā; papildus 50 tūkst. tonnas šā materiāla tiek saražots tālākai izmantošanai mašīnbūvē. Eiropā vadošie koka-plastikāta kompozītmateriālu ražotāji ir Vācija, Austrija, Beniluksa valstis un Skandināvija.

Koka-plastikāta kompozītmateriālu (WPC – Wood Plastic Composite) profili ir produkti, kuru sastāvā ietilpst termoplastisks polimērs vai vairāku polimēru maisījums, koksne un piedevu komplekss, kas uzlabo kompozīta un gala produkta īpašības. Parasti koksne sastāda 40% – 60% no kompozīta masas.

Būvniecībā materiāls kļūst iecienīts, jo ir: videi draudzīgs; ilgs ekspluatācijas laiks; izskatās kā koks; mitrumizturīgs, nodrošināts pret pūšanu un pelējumu; nav jākrāso, jāimpregnē; viegli uzstādāms un apkopjams, u.c.

 

Lasīt vairāk: http://www.wpc-kongress.de/index.php?lng=en

Papildus informācija: http://www.rpm.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *