Koksnes granulu ražošanas industrijas aktualitātes izstādē „Interpellets 2009″

Starptautisko koksnes granulu un ražošanas tehnoloģiju izstādi  „Interpellets 2009″, kā arī granulu ražošanas industrijas forumu, kas notika Vācijā, 7. – 9.oktobrī,  apmeklēja aptuveni 5000 interesentu, tai skaitā vismaz 50% – no ārvalstīm.

Savu produkciju un pakalpojumus prezentēja 138 nozares pārstāvji no 19 valstīm. Tostarp tika prezentēti jauni produkti, jaunas iekārtas un apkures sistēmas.

Foruma ietvaros notikušajā konferencē par nozares tirgus attīstību, divu dienu laikā piedalījās rekordliels ekspertu skaits – 535 eksperti no 35 pasaules valstīm.

Konferencē norisinājās arī diskusijas par jaunajiem koksnes granulu ražošanas Eiropas Savienības  (ES) standartiem, kas stājušies spēkā kopš 2010.gada.

Līdz šim, tādām valstīm kā Austrija un Vācija, bija savi standarti – Vācijā koksnes granulas tika sertificētas pēc „DINplus”, bet Austrijā – pēc „ÖNORM” standarta. Savukārt jaunais ES standarts nosaka trīs koksnes granulu kvalitātes klases: A1, A2 un B.

Galapatērētājiem būtiskākas ir A1 – augstākās kvalitātes klases koksnes granulas,  kurās pelnu saturam jābūt mazākam par 0,5% (skujkoku koksnes granulām) un 0,7% (citas koksnes granulām).  A2 kvalitātes klases granulām pieļaujamais pelnu saturs ir līdz 1%, savukārt B klases koksnes granulās pieļaujams arī koksnes mizas saturs.

Visumā paredzēts, ka vienotais standarts vienkāršos procesus industrijas tirgū un tirdzniecību starp ES dalībvalstīm.

 

Lasīt vairāk: www.interpellets.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *