Krievijā pirmais PEFC sertifikāts, kas apliecina mežu apsaimniekošanas kvalitāti

Somijas koncerna „Metsäliitto Group” apsaimniekotajai mežu teritorijai Ļeņingradas apgabalā (176,5 tūkst. hektāru platībā) piešķirts PEFC sertifikāts, kas līdz šim ir pirmais Krievijā. Uzņēmums tādējādi apliecina saviem pircējiem, ka pārstrādē izmatotā koksne iegūta likumīgā ceļā no ilgtspējīgi apsaimniekotiem mežiem un sākot ar šā gada 2.martu SIA „Metsäliitto Podporozhye” ir tiesības marķēt savu gatavo produkciju ar PEFC logotipu.

Tā kā rietumu partneri arvien vairāk vērš uzmanību ekoloģiskajiem aspektiem, uzņēmums ieinteresēts veikt darbības, kā rezultātā tiktu saglabāts un paplašināts noieta tirgus.

PEFC pasaulē ir lielākā mežu sertifikācijas sistēma, kas garantē koksnes izcelsmes likumību, ietver 30 apstiprinātas labprātīgas mežu sertifikācijas nacionālās sistēmas un vairāk kā 220 miljonus hektāru sertificētas mežu platības. Krievijā nacionālais standarts tika izstrādāts intensīvas, visu ieinteresēto pušu, sadarbības rezultātā un PEFC apstiprināts 2009.gada sākumā.

Pirmās mežu teritorijas sertificēšana pēc PEFC Krievijā ir zīmīgs solis, jo paredzams, ka turpmāk sertificēto platību skaits Krievijā pieaugs. Kopumā Krievijas Federācijas teritorijā mežu platības aizņem 800 miljonus hektāru, kas ir ap 20% no kopējās mežu platības pasaulē un vairāk kā Kanādā un Brazīlijā kopā ņemot.

Krievijā šobrīd notiek plašas reformas, lai nodrošinātu ilgtspējīgu meža resursu apsaimniekošanu, tikmēr koksnes produktus pietiekami lielos apjomos importē Eiropas un Āzijas valstis. Tāpēc prasība, lai attiecīgā produkcija būtu sertificēta, ir nozīmīgs veids, kā ieviest zināmu caurskatāmību tirgū un nodrošināt Krievijas mežrūpniecības ilgtspējību. Tāpat PEFC sertifikācija varētu kļūt par labu instrumentu saprātīgākai mežu apsaimniekošanai kopumā.

Šobrīd šis pirmais sertifikāts dod zīmi galvenajiem tirgiem Eiropā un Āzijā par sertificētu kokmateriālu pieejamību arī Krievijā, tāpēc sagaidāms, ka pieprasījums pēc šiem produktiem nākotnē palielināsies.

 

Lasīt vairāk:www.pefc.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *