Tiks pārskatīta Itālijas Mežu Sertifikācijas Sistēma, ko PEFC apstiprināja 2004.gadā

Nozares pārstāvji no dažādām pasaules valstīm ierosinājuši atkārtoti izvērtēt Itālijas mežu sertifikācijas sistēmu. Starptautiskā atklātā diskusija par šo jautājumu norisināsies šā gada 5.maijā.

Ieinteresētās puses meža nozarē Itālijā PEFC sertifikāciju vērtē kā ļoti svarīgu instrumentu, kas apliecina, ka meži tiek apsaimniekoti pēc ilgtspējības principiem.

Itālijā mežu platības aizņem aptuveni 10 miljonus hektāru (pieaugums par 20% laika periodā no 1985. līdz 2005.gadam). Aptuveni 95% no sertificētajām mežu platībām Itālijā ir sertificētas tieši pēc PEFC sistēmas, bet zīmīgi, ka tikai 8% no valsts mežiem ir sertificēti.

Eiropā Itālija ir lielākais koksnes importētājs, bet pasaulē – 4.lielākais koksnes importētājs. No kopējā pasaules mēbeļu tirgus Itālijas tirgus daļa ir aptuveni 10%. Pēc Ķīnas, Itālija ir arī lielākais mēbeļu eksportētājs un 4.lielākais koksnes celulozes importētājs pasaules tirgū.

Ņemot vērā šo Itālijas nozīmīgo lomu pasaules koksnes tirgū, valstī nepieciešams paplašināt sertificēto mežu apjomu, kā arī jāmudina patērētāji iegādāties tikai sertificētu koksni un koksnes produktus (arī papīra izstrādājumus un taru).

 

Lasīt vairāk:www.pefc.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *