BOVA intensīvie kursi LLU maģistrantiem par koksnes biomasas ieguvi un izmantošanas iespējām

Latvijas Lauksaimniecības universitātes aktīvo darbību starptautiskajā vidē apliecina tās līdzdalība daudzās starptautiskajās organizācijās un programmās, tostarp arī iesaistīšanās Baltijas mežkopības, veterinārijas un lauksaimniecības universitāšu sadarbības tīklā “BOVA”.

BOVA intensīvo kursu mērķis ir paaugstināt studentu zināšanas par koksnes biomasas ieguvi, izmantošanas iespējām un konkurētspējas paaugstināšanas nepieciešamību augošajā bioenerģētikas tirgū.

2010.gada 19.martā noslēdzās BOVA intensīvie kursi LLU maģistrantiem „Mežu biomasas plantācijas: iespējas rentablai izmantošanai klimata izmaiņu apstākļos”.

Kursā kopumā piedalījās 27 studenti no 5 universitātēm (LLU, EMU, Lietuvas lauksaimniecības, SLU un Austrumsomijas).

Piecās dienās studenti iepazinušies ar koksnes biomasas ražošanas iespējām Baltijas valstīs un pieredzi ārvalstīs, tās nozīmi klimata kontekstā, lapu koku audzēšanu biomasas ieguvei un uzņēmējdarbības modeļiem biomasas ražošanā. Bez teorētiskām lekcijām studentiem bija iespēja arī doties uz mežu un vērot Latvijas Valsts Mežzinātnes institūta “Silava” ierīkotus eksperimentālus kārklu stādījumus, apmežotas izstrādātās kūdras raktuves un hibrīdo apšu plantācijas Salaspils apkārtnē.

 

Avots:www.llu.lv

www.mf.llu.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *