Somijas meža nozares produktu eksporta vērtība 2009.gadā – 8,6 miljardi EUR

Ekonomikas lejupslīdes dēļ pieprasījums pēc koksnes produktiem 2009.gadā samazinājās visos galvenajos Somijas noieta tirgos un eksports kopumā samazinājās par 23%.

Eksports uz Eiropas Savienības valstīm sastādīja 64% no kopējā Somijas meža nozares produkcijas eksporta, uz pārējām Eiropas valstīm – 10%. Gandrīz 12% produkcijas tika eksportēta uz Āziju un aptuveni 6% – uz Ziemeļameriku. Uz Vāciju produkcija eksportēta 1,6 miljardu EUR (1,1 miljrd.LVL) vērtībā, tādējādi šī valsts joprojām Somijai ir nozīmīgākais noieta tirgus.

Kopējie ienākumi no mežrūpniecības produkcijas eksporta pērn bija 8,6 miljardu EUR (6,0 miljrd.LVL) apmērā.

Papīrs un papīra izstrādājumi eksportēti 6,4 miljardu EUR (4,5 miljrd.LVL) apmērā. Tai skaitā žurnālpapīrs joprojām ir lielākā produktu kategorija papīrrūpniecības izstrādājumu eksportā, nesot ienākumus 2,3 miljardu EUR (1,6 miljrd.LVL) apmērā.

Koksnes un koksnes produktu eksporta vērtība samazinājās līdz 1,6 miljardiem EUR (-30%). Tai skaitā koksnes plātnes eksportētas 380 miljonu EUR (267 milj.LVL) vērtībā, bet citi koksnes produkti – 318 miljonu EUR (223 milj.LVL) vērtībā. Galvenie noieta tirgi – Japāna, Vācija, Francija un Lielbritānija.

 

Lasīt vairāk: www.forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *