Somijā transporta sektora darbinieku streika dēļ turpinās arī rūpnīcu slēgšana

Somijas Transporta darbinieku arodbiedrības streiks, kas turpinās jau kopš 4.marta gandrīz visās Somijas ostās, radījis Somijas kokapstrādei un papīra ražošanas industrijai ievērojamus zaudējumus. Turklāt uzņēmumos strauji turpina samazināties noliktavu krājumi; resursu piegādes nenotiek; arī saražotās produkcijas realizācija ir apgrūtināta un kokzāģētavās notiek koksnes atlieku uzkrāšanās, tā kā celulozes rūpnīcās būtiski samazinājušās ražošanas jaudas.

Drīz pēc streika uzsākšanas Somijas koncerns „UPM” pārtrauca papīra ražošanas iekārtu darbību Rauma,  Kaukas, Kymi un Jämsänkoski rūpnīcās. Daļēji darbība pārtraukta „Sappi” (Kirkniemi Mill), „M-Real”, „Savon Sellu” un „Stora Enso” (Stora Enso Oulu, Anjalankoski, Varkaus un Veitsiluoto) rūpnīcās.

Jau februārī zāģētās produkcijas piegādes no Somijas samazinājās par aptuveni 20%.

Šobrīd eksporta ienākumu plūsma ir pārtraukta, savukārt, gatavās produkcijas un izejmateriālu izmaksas turpina uzkrāties. Rezultātā transporta sektora darbinieku streiks būs radījis ievērojamu kritumu kokzāģēšanas industrijai, kas nupat bija sākusi atgūties no ekomiskās lejupslīdes.

Turklāt strauji tuvojas būvniecības sezona, kad palielinās pieprasījums pēc ātrām zāģmateriālu piegādēm, bet šobrīd Somijas kokzāģētavas konkrētus gatavās produkcijas piegādes termiņus nespēj plānot.

2009.gadā Somijas zāģmateriāli tika eksportēti 933 miljonu EUR vērtībā. Lielākie noieta tirgi bija Ēģipte, Lielbritānija un Japāna.

 

Lasīt vairāk: www.forestindustries.fi

Papildus informācija: FFIF

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *