Vienkāršo atbalsta saņemšanas nosacījumus enerģijas ražošanai no biomasas

Valdība š.g. 16.martā apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos Ministru kabineta (MK) noteikumus „Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākuma „Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)” apakšpasākumam „Enerģijas ražošana no lauksaimnieciskas un mežsaimnieciskas izcelsmes biomasas””.

Normatīvais akts nosaka to, ka turpmāk pretendentam atbalsta saņemšanai vairs nebūs jāslēdz līgums ar Lauku atbalsta dienestu (LAD), tādējādi samazinot administratīvo slogu. Savukārt, lai nodrošinātu projekta uzraudzību pēc tā īstenošanas, veiktu nepārtraukto novērtēšanu un nodrošinātu nepieciešamās informācijas sniegšanu Eiropas Komisijai, atbalsta saņēmējam piecus gadus pēc projekta īstenošanas uzsākšanas būs jāiesniedz LAD pārskati par projekta īstenošanas gaitu.

Tāpat noteikumi paredz vairākus tehniskus un redakcionālus grozījumus, precizējot atbalsta saņemšanas nosacījumus, iesniedzamos dokumentus un atsauces uz citiem tiesību aktiem.

 

Avots: www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *