Zemestrīce Čīlē veicinās ievērojamāku celulozes cenu kāpumu pasaules tirgū

Postošā zemestrīce ar magnitūdu 8,8 balles, kas pārsteidza Čīli februāra beigās, atstās nopietnu ietekmi uz valsts kokrūpniecības sektoru, jo Konsepsjonas pilsēta, kas ir koksnes produktu un zāģmateriālu ražošanas centrs Čīlē, zemestrīcē cieta visvairāk.

Galvenās ostas netika īpaši skartas, savukārt, piegādes ceļi līdz ostām ir pilnībā iznīcināti, tāpēc piegādes, kas tika paredzētas martā (lielākoties uz Japānu un Koreju), tika atceltas.

Postījumi nodarīti arī ražotnēm, atsevišķas tika iznīcinātas, no pārējām ziņots par mazākiem postījumiem, kurās tāpat samazināti ražošanas apjomi, jo noliktavās pieaug gatavās produkcijas krājumi, bet pieeja uz ostām ir būtiski ietekmēta.

Čīle ir viena no pasaules vadošajiem papīra celulozes ražotājiem, tāpēc šobrīd, paralēli pastāvot tādiem faktoriem kā samazināti krājumi noliktavās, pieaugošs pieprasījums Ķīnā un transporta sektora darbinieku plašais streiks Somijā,  celulozes cenu paaugstināšanās būs vēl jūtamāka.

Prognozēts, ka celulozes, papīra izstrādājumu un koksnes produktu eksports no Čīles šogad varētu samazināties par 15% (līdz 4,2 miljardiem USD).

 

Lasīt vairāk: www.bestgrowthstock.com

www.businesswire.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *