Arvien intensīvāk tiek risināti energoefektivitātes jautājumi

Otrajā Vācijas – Amerikas enerģētikas konferencē, kas norisinājās 22.-23.martā, Berlīnē, izskanēja viedoklis, ka nozares attīstības virzību ievērojami veicinājusi krīze, liekot intensīvāk risināt energopatēriņa samazināšanas jautājumus.

Vācijas valdība ēku energoefektivitātes uzlabošanai atvēlējusi 10 miljardus eiro, bet ASV energoefektivitātes atbalsta programma ir vēl apjomīgāka, sasniedzot 74 miljardus ASV dolāru.

Tā kā atjaunojamie energoresursi cenas ziņā ir konkurētspējīgi tikai lielos tirgos, ASV uz Eiropu veras kā uz vienotu elektroenerģijas tirgu.

Saistībā ar topošo Vācijas – Krievijas dabasgāzes vada izbūvi, minēts, ka neesot būtiski tik daudz runāt par atsevišķu valstu enerģētisko neatkarību, cik par labāku starpvalstu sadarbību, jo uz tās ir balstīta visa nākotnes ekonomika.

Latvijai Eiropas Savienība ir noteikusi uzstādījumus par AER daļas palielināšanu patērētās enerģijas bilancē – 2020. gadā AER jāveido 40% no kopējā patēriņa. Tomēr Latvijā par atjaunojamo energoresursu (AER) un fosilo energoresursu izdevīgumu domas dalās – vairāki eksperti norāda uz lieliem materiālajiem ieguldījumiem, savukārt, citi – ka atjaunojamos resursus esam spējīgi ražot pašu spēkiem, tādējādi lielāka naudas daļa paliktu Latvijā.

 

Avots: „Dienas bizness” (Nr.47/2010)

Papildus par konferenci: http://www.gae-conference.com/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *