Saplākšņu ražošanas apjoms Krievijā š.g. janvārī – februārī palielinājies par 47,3%

Atsevišķu koksnes produktu ražošanas apjomi Krievijā 2010.gada pirmajos divos mēnešos uzrādīja pozitīvu dinamiku, kas liecina par nozares kopējās situācijas pakāpenisku stabilizēšanos un iekšējā tirgus atjaunošanos.

Salīdzinot ar 2009.gada analogo periodu, šogad Krievijā ievērojami palielinājās saplākšņu ražošanas  apjoms (par 47,3%), lobītā finiera (+46,3%), kokšķiedru plātņu (+24,0%), kokskaidu plātņu (+5,3%) un taras apjoms.

Atsevišķu koka konstrukciju elementu ražošanas apjomi, savukārt, samazinājās: koka logu bloki – par 9,4%; koka durvju bloki – par 7,8%; tehnoloģiskā šķelda celulozes ražošanai – par 1,9%.

Krievijā apaļkoku eksporta samazināšanai, pārstrādes jaudu modernizēšanai un augstas kvalitātes konkurētspējīgu mežrūpniecības produktu ražošanas veicināšanai tiek realizēts prioritāro investīciju projektu mehānisms.

Līdz šim apstiprināti 89 prioritāro investīciju projekti ar kopējo finansējuma summu – 461,2 miljrd.RUB, kas paredz apaļkoksnes pārstrādi 73,3 milj.m3 apjomā (tai skaitā puse projektu orientēti uz lapkoku koksnes pārstrādes jaudu attīstīšanu).

 

Avots: http://les.lesprom.com/news/43457/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *