Krievijas muitas tarifu paaugstināšanas ietekme uz Somijas mežrūpniecību

Ženēvā (Šveicē), šā gada 23.martā notika Pasaules tirdzniecības organizācijas (PTO) rīkots seminārs par kokmateriālu tirdzniecību pasaules mērogā. Seminārā tika prezentēti ekspertu sagatavoti pārskati un notika diskusijas par ekonomikas un politisko lēmumu ietekmi uz kokmateriālu tirdzniecību.

Vienā no prezentācijām tika skatīts jautājums arī par Krievijas apaļkoksnes eksporta muitas tarifu programmas ietekmi uz Somijas mežrūpniecības nozari.

Kā galvenie veicamie uzdevumi Krievijas mežrūpniecības attīstības veicināšanai tika minēti: muitas tarifu paaugstināšana, lai tiktu samazināts koksnes eksports (2007.g. uz Ķīnu izvesti 55% koksnes, uz Somiju – 25%) un palielinātos pārstrādes apjomi vietējā tirgū; rīcības plāna izstrāde nelegālās mežizstrādes un koksnes tirdzniecības novēršanai, kas ikgadēji rada zaudējumus vairāk kā 5 miljrd.RUB (90 milj.LVL) apmērā un labvēlīgu apstākļu radīšana lielākai investīciju piesaistei Krievijas mežrūpniecības tālākapstrādes sektorā.

2008.gadā Krievijā izstrādātās koksnes apjoms bija 164 milj.m3; eksportēti tika 37 milj.m3 koksnes, tostarp uz Somiju – 12 milj.m3 (kas veidoja 59% no kopējā Somijas apaļkoksnes importa). Savukārt 2009.gadā Somijas kopējais apaļkoku imports no krievijas samazinājās līdz 6,1 milj.m3 (-48,8%).

 

Lasīt vairāk:www.timber.unece.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *