Ķīna turpina palielināt zāģmateriālu importu no Britu Kolumbijas

Ķīna no Britu Kolumbijas (Kanādā) pērn eksportējusi divreiz vairāk zāģmateriālu kā 2008.gadā – 1,63 miljardus bdft (1000 bdft = 2,36 m3) jeb aptuveni 3,8 milj.m3 zāģmateriālu 327 miljonu ASV dolāru vērtībā (+70%).

Tomēr ASV joprojām ir šās Kanādas provinces galvenais noieta tirgus – aizvadītajā gadā uz ASV tika eksportēti 7,48 miljardi bdft (jeb 17,6 milj.m3) zāģmateriālu 1,54 miljardu ASV dolāru vērtībā.

Šogad kopējais piegādes apjoms uz Ķīnu visticamāk būs vēl lielāks, jo tiek slēgti līgumi ar jauniem pircējiem, bet līdz 2011.gada beigām zāģmateriālu eksporta kāpums tiek prognozēts līdz 4 miljardiem bdft.

Pieprasījuma kāpums tiek skaidrots ar mazāku importu no Krievijas. Turklāt Britu Kolumbijas zāģētavu piedāvātie materiāli ir ēvelēti, kvalitatīvāki un arī koksne – vieglāk apstrādājama.

Pārsvarā Ķīna importē zemākas kvalitātes zāģmateriālus par zemāku cenu, kas Ķīnā tiek tālākpārstrādāti produktos ar augstāku pievienoto vērtību. Un, lai arī „Canfor” (lielākais zāģmateriālu ražotājs provincē) pārdošanā sācis piedāvāt augstākas kvalitātes zāģmateriālus, pieprasījums nav mazinājies, jo cenu starpība neesot tik nozīmīga, turklāt zemākas kvalitātes zāģmateriālu piedāvājums būtiski samazinājies.

 

Lasīt vairāk: www.vancouversun.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *