Pēdējā desmitgadē pasaulē samazinājies kopējais mežu izciršanas apjoms

ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO), apkopojot kārtējā pasaules mežu monitoringa rezultātus, secinājusi, ka pēdējā desmitgadē, samazinājies kopējais pasaules mežu izciršanas apjoms. Īpaši Brazīlijā un Indonēzijā (tropu mežos), kur 1990. – 2000.gados tika fiksēts vislielākais mežu izciršanas apjoms, pēdējā desmitgadē šis rādītājs ir būtiski samazinājies – Brazīlijā līdz 2,6 milj.ha (-10,3%), bet Indonēzijā – līdz 0,5 milj.ha (-73,6%).

Laika periodā no 2000. līdz 2010.gadam pasaulē ik gadu tika izcirsti meži aptuveni 13 milj. ha platībā, kas ir par 18,7% mazāk kā iepriekšējā desmitgadē.

Ķīnā, Indijā, ASV un Vjetnamā kopumā ik gadu mežu platības palielinājušās par 7 milj.ha, tādējādi mežu platību zudums izciršanas rezultātā pēdējos desmit gados samazinājies no 8,3 milj.ha līdz 5,2 milj.ha.

Āzijā pēdējo desmit gadu laikā ik gadus reģistrēts meža platību pieaugums apmēram 2,2 milj.ha apjomā, ko galvenokārt veicinājušas apmežošanas programmas Ķīnā, Indijā un Vjetnamā.

Visplašākā mežu izciršana reģistrēta Dienvidamerikā (4 milj.ha) un Āfrikā (3,4 milj.ha).

Savukārt, nacionālo parku un citu aizsargājamo mežu platības pēdējā desmitgadē palielinājušās par vairāk kā 94 milj.ha un šobrīd sastāda 13% no kopējās mežu platības.

 

Lasīt vairāk:www.fao.org

The Global Forest Resources Assessment 2010 (FRA 2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *