Valsts atbalsts kokrūpniecības nozares attīstībai

Pašreiz valsts atbalsts ir prioritārajiem segmentiem kā pārtikas rūpniecība, kokrūpniecība, ķīmiskā rūpniecībā, elektrisko un optisko iekārtu ražošanai, mašīnbūve un metālapstrāde. Pēc Ekonomikas ministrijas (EK) sniegtās informācijas kokrūpniecība ir vienīgā apstrādes nozare Latvijā, kurai ir vērojama pozitīva izaugsme 2009.gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

 

Pieejamais atbalsts kokapstrādes uzņēmumiem ir šādās aktivitātēs:

  • Atbalsts nodarbināto apmācībām komersantu konkurētspējas veicināšanai;
  • Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādē;
  • Augstas pievienotās vērtības investīcijas;
  • Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings;
  • Atbalsts ieguldījumiem mikro, maziem un vidējiem komersantiem īpaši atbalstāmajās teritorijās.

Pēc apstiprināto projektu skaita kokapstrādes uzņēmumi veido 16, 6% no kopējā apstiprināto projektu skaita, kas sastāda apmēram 28,69 milj. latu.

 

Pēc EK sniegtās informācijas 2007.-2013.gada plānošanas periodā uzņēmējdarbības attīstībai un veicināšanai pieejamais finansējuma apjoms ir 448,2 milj. latu, no kuriem noslēgti līgumi par kopējo apjomu 248,7 milj. latu, apstiprināti projekti par kopējo apjomu 84,5 milj. latu, bet plānots rīkot uzsaukumus par kopējo summu 102 milj. latu. Šajā gadā ir virkne pasākumi, kas atvieglotu procesu uzņēmējdarbības uzsākšanai, nodokļu administrēšanu, muitas administrēšanu un ieviesta elektroniskā pārvalde, kas orientētā uz uzņēmējdarbības vides sakārtošanu un to uzlabošanu Latvijā.

 

Sagatavots: Pēc konferences „Meža nozares nākotne Latvijā – iespējas un risinājumi” materiāliem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *