Krievijā sāk atjaunoties apaļkoku un zāģmateriālu eksports

Apaļkoku un zāģmateriālu dzelzceļa kravu pārvadājumi no Krievijas pamazām sāk atjaunoties – 2010.gada pirmo divu mēnešu laikā pārvadājumu apjoms pieauga par 14%.

2009.gadā vislielākais bija apaļkoku pārvadājumu apjoma kritums, kā iemesls bija ne tikai krīze, bet arī otrais eksporta nodevu paaugstināšanas etaps 2008.gada aprīlī; rezultātā patērētāji pārorientējās uz koksnes iepirkumu no citām valstīm. Piemēram, Ķīna – galvenais Krievijas meža resursu patērētājs – daļēji pārorientējusies uz piegādēm no Jaunzēlandes un citām valstīm un 2009.gadā Ķīnas apaļkoku importā Krievijas resursu īpatsvars samazinājās par 15%.

Līdzīga situācija bija vērojama arī Somijā – palielinājās gan koksnes piegādes no citām valstīm, gan pašmāju tirgū.

Zāģmateriālu eksporta kāpums, lai arī būtisks (+9%, sastādot 9060,0 tūkst. tonnu 2606,0 milj. ASV dolāru vērtībā), apaļkoku eksporta krituma radītos zaudējumus kompensēt nespēja. Tāpat situāciju sarežģī neskaidrības par fitosanitāro sertifikātu noformēšanu un koksnes eksporta nodevām 2011.gadā. Tomēr, neskatoties uz to, tiek prognozēts, ka šogad Krievijā palielināsies gan apaļkoku, gan zāģmateriālu eksports, galvenokārt uz Ķīnu.

Iekšzemes apaļkoku kravu pārvadājumi šogad pieauga par 11%, salīdzinot ar 2009.gada janvāra – februāra statistikas datiem.  Savukārt zāģmateriālu pārvadājumu apjomi (-24%) turpina samazināties, galvenokārt pieprasījuma krituma dēļ māju būvniecības sektorā.

 

Avots: www.gudok.ru

Papildus: www.gudok.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *