Krievijā aktualizējies jautājums par celulozes un papīra rūpnīcu modernizēšanu

Krievijas celulozes un papīra rūpniecības sektorā izmaksas turpina palielināties, bet gatavās produkcijas konkurātspēja – pazeminās, tādēļ par prioritāti kļuvusi rūpnīcu modernizācija un ražošanas paplašināšana.

Arī Krievijas celulozes un papīra rūpniecības sektorā krīzes rezultātā ievērojami tika samazināti ražošanas apjomi, samazinājās pārdošanas apjomi un peļņa.

„PricewaterhouseCoopers”, kas ir lielākā mežsaimniecības, celulozes-papīra un iepakojuma izstrādājumu ražošanas kompānija, darbojoties dažādās pasaules valstīs, 2008.gadā vien cieta peļņas zaudējumus 8 miljrd.USD apmērā (2007.g. tīrā peļņa – 13,8 miljrd.USD).

Tomēr investīciju apjoms celulozes un papīra rūpniecībā nav mazinājies, īpaši uzmanība šobrīd koncentrēta uz modernizācijas jaunu projektu izstrādi ar mērķi uzlabot tehnoloģiskos procesus.

Šobrīd Krievijā darbojas 165 celulozes un papīra rūpnīcas, kurās ražošanas iekārtas ir novecojušas, kas darbojas palielināta energopatēriņa režīmā, turklāt tajās netiek ražoti daudzi augstākas pievienotās vērtības produkti, piemēram, krītpapīrs. Iepakojuma izstrādājumu sortiments ir šaurs, turklāt kvalitāte būtiski atpaliek no ārvalstu ražojuma.

Investīciju programmu izskatīšanai lika pievērsties arī tirgus situācijas uzlabošanās (cenu un pieprasījuma paaugstināšanās) galvenajā eksporta tirgū – Ķīnā, kur īpaši pieaudzis pieprasījums pēc celulozes. Kopējo tirgus situāciju ietekmēja arī Čīlē notikusī zemestrīce (š.g. 27.febr.), kā dēļ darbību pārtrauca daudzas lieljaudas celulozes pārstrādes rūpnīcas.

 

Lasīt vairāk:www.expert.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *