Skandināvijas lielākajā mēbeļu izstādē veiksmīgi piedalījās arī Latvijas uzņēmumi

Šā gada 9. – 13.februārī Stokholmā, Zviedrijā, notika ikgadējā starptautiskā mēbeļu izstāde „Stocholm Furniture Fair”, kas ir lielākā un nozīmīgākā šāda veida izstāde Skandināvijas valstīs.

Kopumā mēbeļu izstādi šogad apmeklēja 39 121 interesentu, tai skaitā vairums (80%) – no Zviedrijas un 4 395 apmeklētāju (20%) – no 57 citām pasaules valstīm.

Kopumā izstādē piedalījās 773 dalībnieki: 511 – pašmāju ražotāji un 262 – no ārvalstīm, tai skaitā visplašāk nozare pārstāvēja ražotāji no Dānijas (88 dalībnieki), Somijas (37), Norvēģijas (31) un Itālijas (28).

Šogad kopējā ekspozīcijā piedalījās arī seši mēbeļu ražotāji no Latvijas, kuru dalību izstādē vienotā kopstendā organizēja asociācija „Latvijas mēbeles” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

“Pinus dizains” stendu veidoja viena ēdamistabas kolekcija, “Sencis” un “Elīza-K” eksponēja mīksto mēbeļu kolekciju, “Wenden furniture” izstādīja krēslu un ēdamgaldu kolekcijas, “Valmieras mēbeles” izvēlējās vienu funkcionālu zonu – priekšnamu un izstādīja piecas dažādas tā kolekcijas, savukārt, “Relat-K” – divstāvu metāla gultas, matraču paraugus un sabiedrisku telpu metāla garderobju stendiem.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieredzi, šī izstāde kopumā tika vērtēta kā laba. Reālo ieguvumu gan varēs novērtēt tikai pēc kāda laika, kad būs skaidrs, vai jauniegūtie kontakti nākotnē pārtaps arī pasūtījumos. Izstāde tika izmantota, lai klātienē tiktos arī ar jau esošajiem sadarbības partneriem Skandināvijā, parādītu jaunos produktus un runātu par nākotnes plāniem.

 

Avots: „Baltijas Koks” (Nr.3/2010)

www.stockholmfurniturefair.se

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *