Vjetnamas kokmateriālu eksports uz ASV un ES valstīm var tikt ierobežots

ASV Leisija likuma (US Lacey Act) un Eiropas Savienības Rīcības plānā meža tiesību aktu ieviešanas, pārvaldības un tirdzniecības (FLEGT) dēļ Vjetnama varētu zaudēt savu tirgus daļu minēto valstu kokmateriālu tirgū.

Abi likumi paredz prasību, ka kokmateriālu eksportētājiem un mazumtirgotājiem jāspēj pierādīt koksnes produktu un saistīto materiālu izcelsmi, kas radīs daudzus sarežģījumus Vjetnamas meža nozares biznesam.

Šādu regulu piemērošana tiek veikta, lai cīnītos pret mežu izciršanu un nelikumīgu mežizstrādi, nosakot stingru likumības standartu koksnei un koksnes izstrādājumiem, palīdzētu aizsargāt mežus un bioloģisko daudzveidību, mazinātu klimata pārmaiņu ietekmi un ievērotu to cilvēku tiesības, kuri ir atkarīgi no mežu resursiem.

Lai minimizētu abu nolikumu negatīvo ietekmi Vjetnamas tautsaimniecībā, valsts ziemeļu, centrālajā un dienvidu reģionos tiks atvērti darījumu ar kokmateriālu tirdzniecību kārtošanas centri, kas palīdzēs samazināt kokmateriālu cenas (par 10%), darījumu īstenošanas termiņus un garantēs produkcijas izcelsmi.

2010.gada pirmajā ceturksnī no Vjetnamas eksportēti kokmateriāli 655 miljonu USD vērtībā. Ik gadu kopējā eksporta vērtība pieaug par vairāk kā 16%, kas šogad tiek prognozēta 3,2 miljardu ASV dolāru vērtībā.

No Vjetnamas koka mēbeles tiek eksportētas uz 120 valstīm, tostarp uz ASV – 30%. Turklāt ASV ir arī lielākais koksnes produktu importētājs no Vjetnamas.

 

Lasīt vairāk: www.english.vovnews.vn

Papildus:www.business-in-asia.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *