Kompānijas „Södra” 2009.gada finanšu rezultāti

Zviedrijas lielākās mežsaimniecības grupas „Södra” operatīvā peļņa 2009.gadā bija 593 milj.SEK (43 milj.LVL), kas ir par 27% mazāk kā 2008.gadā. Savukārt kopējie ienākumi samazinājās par 2%, sastādot 16,696 milj.SEK ( ̴ 12 miljrd.LVL).

Pasaules ekonomikas krīzes iespaidā īpaši smaga situācija bija 2009.gada sākumā, kad tika pārtraukta ražošana uzņēmuma papīra celulozes rūpnīcās Norvēģijā, jo strauji samazinājās pieprasījums un produkcijas cenas.

Tirgus sāka atjaunoties otrajā pusgadā, kad stabilizējās cenas un pārstrādes rūpnīcas atkal sāka darboties ar pilnu jaudu.

Krīzes laikā kompānija bija spiesta pārskatīt darbības stratēģiju, rezultātā kopējā produktivitāte paaugstinājās vidēji par 1,7% („Södra Timber” struktūrvienības produktivitāte paaugstinājās par vairāk kā 5%).

Otrajā pusgadā bija raksturīgi mazi celulozes krājumu apjomi gan ražotājiem, gan pircējiem. Galvenokārt, pateicoties augstajam pieprasījumam no Ķīnas, uzņēmuma biznesa struktūrvienība „Södra Cell” guva labu peļņu otrajā pusgadā.

Pasīvā kokmateriālu tirgus dēļ, pērnā gada sākumā uzņēmums bija spiests pamatīgi samazināt ražošanas apjomus, galvenokārt Centrāleiropā un Somijā. Tomēr, neskatoties uz situācijas pasliktināšanos būvniecības nozarē, otrajā ceturksnī koksnes cenas sāka paaugstināties un  „Södra Timber” struktūrvienībā darbība atsākās ar pilnu jaudu.

 

Lasīt vairāk: www.sodra.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *