“Meža apsaimniekošana klimata izmaiņu kontekstā”

Šā gada 8.-9.aprīlī notika Zemkopības ministrijas un LVMI „Silava” projekta “Nākotnes meži” ietvaros organizētais seminārs “Meža apsaimniekošanas perspektīvas”, kurā tika sniegtas prezentācijas arī par mežu apsaimniekošanu saistībā ar klimata izmaiņām.

Optimistiskākās prognozes līdz 2100. gadam paredz vidējās temperatūras pieaugumu Eiropā par 2° C. Šis straujais cilvēka izraisīto klimata pārmaiņu temps ir lielāks nekā ekosistēmu dabiskā spēja pielāgoties. Tas izmainīs veselu reģionu piemērotību atsevišķiem meža tipiem, mainot dabisko koku sugu izplatību un izraisot esošo mežaudžu augšanas tempa izmaiņas. Ekstremālas dabas parādības, piemēram, vētras, meža ugunsgrēki, sausums un karstuma viļņi kļūs arvien biežāki un/vai spēcīgāki, tādējādi pastiprinot spiedienu uz mežiem.

LVMI „Silava” sagatavotajā materiālā izklāstītas prognozes par sagaidāmajām klimata izmaiņām Latvijā, analizēta klimata izmaiņu iespējamā ietekme uz augsni, klimata izmaiņu radītie meža audzēšanas riski un to samazināšanas iespējas, ietekme uz meža kaitēkļiem, meža ūdenssaimniecību, bioloģisko daudzveidību, kā arī meža atjaunošanas veida un materiāla izvēle klimata izmaiņu negatīvās ietekmes uz audžu produktivitāti mazināšanai.

 

Lasīt vairāk: LVMI „Silava”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *