Lielbritānijas kokmateriālu tirgū turpinās izteikts skujkoku zāģbaļķu deficīts

Marta mēnesī Lielbritānijas tirgū joprojām turpinājās skujkoku zāģbaļķu deficīts, tādējādi nespējot nodrošināt vietējās kokzāģētavas ar tik nepieciešamajiem resursiem. Rezultātā,  pēdējās rīkotajās zāģbaļķu izsolēs bija vērojama ļoti izteikta konkurence.

Tā kā zāģbaļķu piegādes apjomi nav pietiekami, kokzāģētavas strādā, neveidojot apaļkoksnes uzkrājumus. Praktiski visa koksne, kas tiek piegādāta zāģētavās, uzreiz tiek pārstrādāta.

Lai arī piedāvājuma apjoms šobrīd ir lielāks nekā aizvadītā gada sākumā, kopumā šogad koksnes piedāvājums ir mazāks nekā 2009.gadā. Viens no iemesliem bija mežizstrādi apgrūtinošie laikapstākļi janvāra mēnesī; tāpat tirgus pārstāvji par pasīvo mežu izstrādi vaino arī privāto mežu īpašnieku sektoru, kur ievērojami tika samazināta mežizstrādes aktivitāte, līdz ko aizvadītajā gadā samazinājās pieprasījums pēc zāģmateriāliem.

Šobrīd gan zāģmateriālu cenas Lielbritānijas tirgū, līdz ar pieprasījuma kāpumu atkal paaugstinājušās, privāto mežu īpašnieki joprojām nav palielinājuši koksnes izstrādes apjomus.

Papildus konkurenci, un līdz ar to arī tirgus spriedzi, rada koksnes plātņu ražošanas industrija, kāpinot resursu iegādes apjomus un iepērkot pat zemākas kvalitātes sortimentus. Bez tam, turpina palielināties arī pieprasījums pēc dedzināmās malkas.

Tirgus pārstāvji prognozē, ka skujkoku zāģbaļķu cenas Lielbritānijas tirgū turpinās paaugstināties. Martā vidējā kokmateriālu iepirkuma cena bija 45 – 50 sterliņu mārciņas par tonnu (35,73 – 39,70 LVL/t).

 

Avots: „EUWID Wood Products and Panels“(No.14)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *