Lielbritānijas zāģmateriālu ražotājiem neizdodas paaugstināt cenas

Lielbritānijā zāģmateriālu ražotāju piedāvājums ir ierobežots, savukārt pieprasījums pēc atsevišķiem sortimentiem sācis pamazām atjaunoties, tāpēc ražotāji attiecīgi pakāpeniski cenšas paaugstināt cenas.

Tā kā būvniecības aktivitāte joprojām ir zema, pieprasījums pēc konstrukciju zāģmateriāliem joprojām ir salīdzinoši neliels. Marta beigās nepalielinājās arī pieprasījums pēc dārzu aprīkojuma zāģmateriāliem. Savukārt, taras sagatavju ražotāji ziņojuši, ka tirgū iezīmējušās pozitīvas tendences, līdz ar vispārējās ekonomikas pakāpenisku atjaunošanos.

Tirgus pārstāvji kopumā tuvākajā laikā neprognozē būtisku pieprasījuma kāpumu pēc skujkoku zāģmateriāliem. Vairums Lielbritānijas kokrūpniecības nozares pārstāvju pauduši viedokli, ka pieprasījums vairāk vai mazāk valstī paliks šā brīža līmenī vēl nākamos 2 – 3 gadus. Arī būvniecības nozarē netiek prognozēts īpašs kāpums.

Martā skujkoku zāģmateriālu ražošanas apjoms Lielbritānijā palielinājās, tomēr pilnai noslodzei tirgū nav pietiekams resursu apjoms. Tāpat nedaudz palielinājās zāģmateriālu imports no Īrijas, bet ne pietiekami, lai kompensētu samazinātos piegādes apjomus no Skandināvijas, Baltijas valstīm un Centrālās Eiropas.

Lielbritānijas zāģmateriālu ražotāji jau februārī centās paaugstināt produktu cenas par 10 GBP/m3 (jeb 7,94 LVL/m3), argumentējot to ar pieaugošajām izmaksām par apaļkoksni, tomēr pircēji atsakās no pasūtījumu veikšanas par augstākām cenām.

Svaigi gatavotu zāģmateriālu cena Lielbritānijas tirgū aprīļa sākumā bija vidēji 150 – 155 GBP/m3 (jeb 119 – 123 LVL/m3); tālākapstrādātu zāģmateriālu cena – 168 – 172 GBP/m3 (jeb 133 – 137 LVL/m3). Tādējādi vietējā tirgū ražoto zāģmateriālu cenas ir par aptuveni 10 – 15 GBP/m3 (8 – 12 LVL/m3) zemākas nekā Centrālajā Eiropā un Baltijas valstīs ražotajiem sortimentiem.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels (No.14/2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *