Japānā 2009.gadā kopējais kokmateriālu imports nepārsniedza 10 milj.m3

Japānā pēdējo desmit gadu koksnes imports ir būtiski samazinājies; jau 2008.gadā vien koksnes imports Japānā samazinājās par aptuveni 34%. Savukārt koksnes produktu imports pamazām pieaug.

Galvenais apaļkoku piegādātājs Japānā līdz šim bija Krievija, 2006.gadā veidojot 55% no kopējā apaļkoku importa, savukārt, jau 2009.gada sākumā šis īpatsvars samazinājās līdz 17% un koksnes ievedums palielināts no Jaunzēlandes un Ziemeļamerikas.

Līdz šim lielu īpatsvaru koksnes importā veidoja arī tropu apaļkoksne, tomēr, līdz ar eksporta ierobežojumu ieviešanu piegādātājvalstīs un pieprasījuma pēc koksnes resursiem palielināšanos Ķīnā un Indijā,  koksnes cenas ir paaugstinājušās virs līmeņa, kad resursu pārstrāde Japānas kokzāģētavām nes peļņu.

Kopējais ievesto kokmateriālu apjoms Japānā 2009.gadā bija mazākais pēdējo 47 gadu laikā. Imports 9,859 milj.m3 apjomā, salīdzinot ar 2005.gadā ievesto kokmateriālu apjomu, ir samazinājies uz pusi. Tai skaitā tropu koksnes zāģmateriālu imports un zāģmateriālu imports no Krievijas pārsniedza apaļkoku importu. Savukārt, koksnes ieguves apjoms vietējā tirgū šobrīd jau vairāk kā divkārt pārsniedz koksnes importu.

Pieprasījums pēc koksnes produktiem Japānā 2009.gadā krasi samazinājās galvenokārt līdz ar būvapjomu kritumu dzīvojamo māju būvniecības sektorā. Un pēc Japānas Zemes, infrastruktūras, transporta un tūrisma ministrijas datiem, māju būvniecības apjomi Japānā turpina samazināties arī šogad: 2010.gada janvārī – par 6,3% (salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi); februārī – par 13%.

 

 

Lasīt vairāk: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *