Koksnes resursu novirzīšana enerģētikai varētu ietekmēt Somijas mežrūpniecību

Somijas lielākie mežrūpniecības uzņēmumi „UPM-Kymmene” un „Stora Enso” pauduši bažas, ka valdības plānotā lēmuma īstenošanas rezultātā, kas paredz subsidēt koksnes izmantošanu enerģētikā, lai stimulētu atjaunojamo energoresursu izmantošanu, paaugstināsies koksnes cenas, radot kārtējos sarežģījumus papīra ražošanas industrijai Somijā.

Turpmākajās nedēļās vēl tiks pārskatīti jautājumi par finanšu atbalsta piešķiršanu koģenerācijas stacijām, pirms nolemt, vai nepieciešams un cik daudz būtu nepieciešams izbūvēt jaunus kodolreaktorus Somijā, lai samazinātu CO2 izmešu daudzumu.

Papīra rūpniecības vadošie uzņēmumi Somijā pēdējo piecu gadu laikā būtiski samazinājuši gan ražošanas jaudas, gan darbaspēka apjomu. Un, lai arī industrijai Ziemeļvalstīs joprojām ir būtiska loma tautsaimniecībā, uzsāktā politika un turpmāk pieņemtie lēmumi varētu būtiski ietekmēt mežrūpniecību Somijā.

Viens no svarīgākajiem politiskajiem instrumentiem atjaunojamo resursu īpatsvara palielināšanai Somijā ir Nacionālā meža programma, kas paredz līdz 2015.gadam palielināt koksnes šķeldu izmantošanas apjomu enerģētikā līdz 8 miljoniem kubikmetru.

 

Avots: www.uk.reuters.com

Lasīt vairāk: www.forest.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *