Krievijā plāno atcelt importējamās meža tehnikas muitas nodevas

Krievijas Ekonomiskās attīstības un tirdzniecības politikas ministrijas sagatavotajā pārskatā par galvenajiem muitas un tarifu politikas attīstības virzieniem 2011.gadā un 2012.-2013.gada plānošanas periodā, atzinusi par lietderīgu atcelt noteiktās nodevas Krievijā importējamajai mežizstrādes un koksnes transportēšanas tehnikai, kuras analogi Krievijā netiek ražoti.

Tāpat atzīmēts, ka pilnībā attaisnojusies arī uz diviem gadiem atliktā skujkoku un lapkoku apaļo kokmateriālu izvedmuitas nodokļa paaugstināšana, lai saglabātu savstarpēji izdevīgās partnerattiecības ar minētās produkcijas patērētājiem.

Tomēr vidējā termiņā paredzēts atgriezties pie šā jautājuma, tā kā tas ir primārais pasākums sarakstā, kas vērsts uz jaunu koksnes tālākas pārstrādes jaudu radīšanu valstī, tādējādi kāpinot Krievijas kokmateriālu eksporta efektivitāti.

Tāpēc mežizstrādes uzņēmumiem, darbības efektivitātes paaugstināšanai, lietderīgi būtu nodrošināt iespēju iegādāties jaunākās koksnes sagatavošanas tehnoloģijas, atceļot ievedamajai meža tehnikai muitas nodevas.

 

Avots:www.butb.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *