Pieaugot pieprasījumam, Vācijā turpina paaugstināties zāģmateriālu cenas

Ņemot vērā, ka Vācijas skujkoku zāģmateriālu tirgū pieprasījums nav mazinājies, arī produktu cenas, kas sāka paaugstināties jau vairākas nedēļas iepriekš, joprojām turpina pieaugt. Aprīļa pirmajās divās nedēļās vien konstrukciju zāģmateriālu cenas paaugstinājās par 8 EUR/m3.

Zāģmateriālu piegādātāji šādas tendences attīstību skaidro ar pieaugošajām zāģbaļķu cenām – zāģmateriālu cenas tiek paaugstinātas, lai kompensētu koksnes izmaksas.

Tā kā zāģmateriālu krājumi samazinājušies līdz relatīvi zemam apjomam, pircēji spiesti tos papildināt, tāpēc piegādātājiem labi sokas produkcijas realizācija vietējā tirgū.

Kokzāģētavas informējušas, ka gatavā produkcija tiekot realizēta salīdzinoši ātri, tāpēc atsevišķos gadījumos jauno pasūtījumu piegādes tiekot solītas tikai maija sākumā.

Tirgus dalībnieki skaidrojuši, ka pieprasījums pēc Vācijā ražotiem zāģmateriāliem palielinājies, jo esot salīdzinoši mazs piedāvājums no Skandināvijas, Krievijas un Baltijas valstīm.

Turklāt daudzas kokzāģētavas bija pārtraukušas zāģmateriālu ražošanu aizvadītajās Lieldienu brīvdienās.

Tā kā apaļkoku piegādes ir jūtami uzlabojušās, paredzams, ka aprīļa otrajā pusē Vācijas kokzāģētavas būtiski palielinās ražošanas apjomus, un līdz ar to palielināsies arī zāģmateriālu piedāvājums tirgū.

 

Skatīt vairāk:www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *