„Par zaļu un neatkarīgu Latviju!” – 2010.gada Meža dienu pasākumu devīze

Šogad meža nozare, atsaucoties Valsts prezidenta Valda Zatlera aicinājumam, sadarbībā ar Latvijas Pašvaldības savienību, Latvijas Neatkarības svētku un Meža dienu laikā apzaļumos Latviju, lai mūsu valsts kļūtu bagātāka un krāšņāka ar jauniem koku stādījumiem, alejām, birzīm un parkiem.

Aicinājums guvis necerētu atsaucību – Zemkopības ministrija saņēmusi vairāk kā 550 pasākumu pieteikumu.

Meža nozare ar Meža attīstības fonda atbalstu ir radusi iespēju finansiāli sekmēt to pašvaldību ieceres, kuras visaktīvāk iesaistījušās Meža dienas pasākumu rīkošanā, veltot tos Latvijas Neatkarības deklarācijas pieņemšanas 20. gadadienai.

Tāpat kā iepriekšējos gados, plašu Meža dienu pasākumu kalendāru – 262 pasākumus piedāvā Valsts meža dienests. Arī AS „Latvijas valsts meži” (LVM) mežsaimniecībās notiks pavisam 134 Meža dienu pasākumi, jebkuram interesantam tiek piedāvāta iespēja piedalīties kādā no 32 „Atvērto meža dienu” pasākumiem.

Vislatvijas Lielās Talkas dienā – 24.aprīlī LVM apsaimniekotajās teritorijās notiks pavisam 25 dažādi meža un atpūtas vietu sakopšanas pasākumi, iesaistot skolas, pašvaldības, vietējos iedzīvotājus un uzņēmumus, kā arī daudzus citus interesentus.

SIA „Rīgas Meži” plāno 36 dažādus meža stādīšanas un sakopšanas pasākumus. Arī Latvijas Kokrūpniecības federācija ir aktīva Meža dienu atbalstītāja.

 

Lasīt vairāk: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *